Фото для статті надала Таміла Вергелес
У ботсаду навесні зустрінеш молодят, спортсменів, художників. Отримаєш море задоволення та порцію смутку. Знайдеш відповіді й поставиш нові запитання. Вікенд склав короткий перелік того, що роблять кияни в ботсаду навесні. Доповнюйте.
Отже, чим займаються кияни у весняному ботсаду
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Дихають повітрям.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Оновлюють знання про рослини.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Призначають побачення.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Гладять траву.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Милуються всім, що квітне. Білі магнолії найшвидші, вони квітнуть першими. Поряд із ними туляться жовті. Слідом розквітають розкішні рожеві. А останніми — тихоні зелені. До них у містян мало інтересу, тож зелені спокійно завершують магнолієвий сезон.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Займаються спортом по одному та в групах. Бігають, роблять розтяжку, вправи з йоги, займаються скандинавською ходою.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Їздять на чому завгодно від велосипедів та самокатів до скейтів. А дехто й на татових плечах.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Фотографують. Не лише себе на тлі магнолій. Фотографують природу, квіти, влаштовують зйомки собак і собачого корму, знімають пташок і комах.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Малюють. Не пригадаю прогулянки по ботсаду, коли б не зустріла художника чи художницю. Тут завжди хтось малює! І спостерігати за процесом дуже цікаво. Головне робити це з повагою, щоб не дратувати митця.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Беруть участь в екскурсіях. Раніше то були прогулянки з розповідями про сад та рослини. Зараз є також пропозиції зайнятися груповим бердвотчингом — спостереженням за птахами. А їх тут дуже багато.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Спостерігають за білками. Місцеві білки кумедні та моторні, вони тягають туди-сюди дитинчат і горіхи, скачуть по траві та деревах. Так що будьте готові, що з-під ніг може вистрибнути білка!
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Прогулюють своїх собак і котів. Останніх набагато менше.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/04/photo1682075887-25-577x1024.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Губляться в лабіринті. Зелені хащі зроблені так, що вибратися з них можна й порушивши правила. Але погодьтеся, що це неспортивно!
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Сидять на лавицях. Їх тут безліч у найрізніших куточках: зі спинками та без, для парочок і великі на компанію, в затінку та на сонечку, на центральних алеях та у віддалених місцинах.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Їдять і п’ють. Хто з термосами й домашніми пакуночками, хто з пакетами з Макдональдзу. На території їжі не купиш, але якщо зголодніли до непритомності, то просіться, щоб охоронець випустив ненадовго. Купіть щось перекусити та з квитком повертайтеся назад. Розумію вас, бо апетит на природі просто шалений.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/04/photo1682075887-8-577x1024.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Гуляють з нареченими та молодятами. За одну прогулянку я нарахувала в саду три весільних компанії. Ну люблять кияни свій ботсад!
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Знаходять цікаві краєвиди на Дніпро та лівий берег. Це одночасно й велично, й сумно. З одного боку бачиш розвиток міста, з другого бачиш потворну забудову.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Сумують, що в церкві в ботсаду досі проводять служби російськомовні священники московського патріархату.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Медитують у садах: корейському, індонезійському чи тибетському. Альтанки при тих садах просто-таки надихають на медитацію, навіть якщо ніколи цього не робив.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/05/flower.png)
Шукають фігурку майстра Йоди, а потім шукають відповідей, звідки він тут взявся та що це означає.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: Квітучий Київ: що і коли цвіте у столиці та де зробити весняні фото;
Магнолії в Києві: місця, факти, фото;
Київська ботаніка: тест про столичні рослини;