Крокуйте квітучим Києвом, слухайте «темних доньок», приміряйте вишиванки з вінками з кульбаб. Хоча весна — це про оновлення, не зазіхайте одразу на велике. Вікенд підкаже, як тримати менталочку та вдосконалюватися маленькими кроками.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Приготуйте величезну миску весняного салату, але з однією умовою: всі інгредієнти купити на місцевому ярмарку, у «своїх» бабусь, фермерів та крафтовиків. Впораєтеся?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Вирішіть, кому віддасте читані книжки. Це буде ваша районна бібліотека? Чи доєднаєтеся до ініціатив, які відправляють книжки бібліотекам з деокупованих територій?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Передивіться календар київських марафонів, що плануються на цю весну, оберіть той, що до душі, зареєструйтеся та починайте готуватися.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Екоініціативи — це круто. Організуйте знайомих на прибирання ділянки вздовж Дніпра, навколо озера або в парку.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
У парку «Кіото» вже з’явилися перші бруньки на сакурах. Тож скоро зможемо планувати прогулянку біля сакур. А краще — ранній сніданок на вихідних. Дуже, дуже ранній. Тоді в кадрі й поряд теж не буде натовпу.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
В якийсь з дощових днів вирушайте на екскурсію у всесвітньо відомий музей. Віртуальні тури — це цікаво.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Відшукайте в місті 15 зображень символу Києва — каштана. Зробіть фото й складіть пам’ятний альбом.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
До Всесвітнього дня поезії 21 березня запишіть відео, де ви читаєте улюблений вірш сучасного поета чи поетки. Викладіть у соцмережі, тегніть автора. Повірте, його чи її це потішить, а може й розчулить.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Знайдіть час для акції «Очищуємо власний простір». Віддати зайве можна в пункти збору речей для переселенців, для людей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Та й собачі притулки постійно потребують ганчір’я.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Не забудьте відсвяткувати 8 березня — Міжнародний день жінок-пивоварів! З 2014 року в цей день проводяться заходи, що висвітлюють роль жінок у цій галузі промисловості. Формат святкування обирайте самі, але пиво в ньому повинно відіграти не останню роль!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
На Масляну що плануєте? Підемо по класиці чи спробуємо млинці, приготовані за незвичним рецептом?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Будьте наполегливими й вполюйте-таки квитки на одну з вистав-сенсацій київських театрів. Це буде «Конотопська відьма», «Шафа», «Тигролови»? Чи щось менш передбачуване?
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/konotopska00.jpg)
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Готові до ботанічного хуліганства? Час створювати клумби в хащах чи підкидати на наявні насіння гарбузів і кабачків!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Складіть декілька незвичних луків з вишиванками. Оберіть найцікавіший, в якому вийдете в місто 16 травня, в День вишиванки.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Розважтеся бердвотчингом — спробуйте знайти у місті чаплю, лелеку та чорного дрозда. Або хоча б дізнайтеся правильну назву тієї пташки, що вам подобається.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Сплетіть вінок з кульбабок та наробіть купу смішних селфі.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Прямо зараз візьміть квитки на великий концерт гурту Dakh Daughters 26 квітня в Міжнародному центрі культури й мистецтв. І повірте, там будуть всі, хто скучив за неймовірним дарк-кабаре.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Облаштуйте балкон: додайте зручне кріселко, ящики для квітів, повішайте гірлянду. Відкрийте балконний сезон посиденьками з лимонадом, квітами й вогниками.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштуйте з рідними бій подушками.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
7 квітня, у Всесвітній день здоров’я запишіться на прийом до сімейного лікаря, щоб пройти регулярний чекап організму.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Візьміть кілька уроків балету. Чи кінного спорту. Словом, спробуйте щось з того, про що давно мріялося. Допоможе перезавантажитися та корисно для менталочки.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
21 березня, у Міжнародний день людини з синдромом Дауна, долучіться до акції #lotsofsocks: вдягніть шкарпетки різного кольору, щоб нагадати собі й навколишнім, що відмінність між нами й людьми з цим синдромом — в одній хромосомі.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштуйте весняний марафон по водоймах Києва. Ви точно ще не бували на всіх-всіх-всіх. То, може, час надолужувати?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Складіть календар квітучого Києва та встигайте гуляти тюльпановими вулицями, магнолієвими алеями та бузковими пагорбами.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/04/tulpany2023.jpg)
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Віддайте належне сучасному мистецтву. Завітайте в Dymchuk Gallery — галерею з одеським корінням, де до 21 квітня виставляють роботи Олександра Ройтбурда.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Остання п’ятниця місяця — вільний вхід до музею Івана Гончара. Там регулярно проходять тематичні заходи. Можна доєднатися до майстер-класу з писанкарства.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
22 березня до Дня Сорока Святих печемо жайворонків, бо за повірʼям саме ці симпатичні дзвінкі пташки летіли до нас найпершими й віщували весну.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Подаруйте собі концерт класичної музики при свічках. 21 березня, Київський національний академічний театр оперети запрошує насолодитися творчістю українських геніїв; а Будинок кіно регулярно запрошує послухати мелодії з легендарного кіно при свічках.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
11 квітня йдіть у «Жовтень» дивитися стрічку «Я і Фелікс» Ірини Цілик. Ірина зняла її по книзі чоловіка, військового письменника Артема Чеха. Це історія про Тимофія, підлітка з 90-х, та Фелікса, який служив в Афганістані. Фелікса зіграв поет і письменник Юрій Іздрик.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Запросіть друзів на домашнє святкування Дня святого Патрика. Дрескод — зелений!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Сфотографуйтеся біля найбільшого та найменшого пам’ятників Києва. 18 квітня, в Міжнародний день пам’ятників, опублікуйте фото й тематичний пост.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
У селі Пекарів, що на Чернігівщині, відновлять 200-літній палац родини гетьмана Розумовського. Заплануйте на вихідних поїздку в сусідню область. Потім будете порівнювати фотографії та розповідати онукам.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
1 травня у день народження поштової марки відправте другові справжню листівку з тематичною українською маркою.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Запишіться в один з аматорських хорів Києва або сходіть на кілька занять в студію, щоб навчитися співати традиційні веснянки.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Спробуйте пішки пройти містом з півдня на північ або зі сходу на захід.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Купить нарешті новий рюкзак! Якщо орієнтуватися на українських виробників, це точно не марнотратство, а внесок у розвиток економіки країни.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
На 12 квітня заплануйте одноденну поїздку до Житомира, щоб сходити в Національний музей космонавтики імені Корольова.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Приготуйте велику банку малосольних огірків і почніть збирати рецепти страв з кабачків. Скоро знадобляться, повірте!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Стежте за афішею до Дня Києва. Заходи до душі точно знайдуться.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Враховуючи, як спритно зносять в Києві старі будівлі, прогуляйтеся по Кудрявській і пройдіться кварталом німецьких будиночків неподалік від станції метро «Чернігівська». Встигніть запам’ятати Київ таким, адже скоро ці місця незворотно зміняться.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
На сайті Київради слідкуйте за розділом «Електронні петиції», щоб не лише дивуватися деяким ініціативам, але й вчасно підтримати дійсно необхідні.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Організуйте онлайн вечірку для друзів, які зараз не поряд.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
У Києві — справжній бум кераміки та мозаїки. Створіть зручне горнятко для чаювань з гончарями. Або використайте уламки улюбленої чашки для пам’ятної мозаїки.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Як вшануєте пам’ять полеглих Героїв України 23 травня: підете на Майдан Незалежності, де українці встановлюють прапорці за своїх загиблих? Чи до стіни Михайлівського монастиря з портретами героїв? До могил Да Вінчі й Джуса біля Аскольдової? Чи з оберемком квітів поїдете на Північне, щоб постояти на алеї поховань під прапорами?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Донатьте для військових і медиків невпинно.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Завершіть насичену весну походом на Книжковий Арсенал, наберіть нових книжок, візьміть участь в кількох дискусіях та автограф-сесіях.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Почніть колекціонувати мрії про літо. Будуйте плани, пишіть бажання, складайте списки справ.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: Зелено та радісно: готуємо млинці з матчею;
Котячий тіндер, Степан Гіга й крокуси: куди піти в Києві на початку весни;
Спорт, сакури та медитації: 8 справ для прогулянок у парку Кіото.