Здається, бум нових книгарень киян уже не дивує. Тепер всі обговорюють новий проєкт — «Тишу». Чому? Тетяна Ровінська, дослідниця київської краси, побувала в просторі й поділилася враженнями з Вікендом.
Офіційне відкриття «Тиші» відбудеться 3 березня. Проте вже зараз про неї відомо чимало. Серед інших проєкт вирізняється концепцією й місцем розташування.
Будинок, у якому знаходиться простір, називається Роліт, це абревіатура від назви «Кооператив „Робітник літератури“». Житловий будинок для письменників спорудили в 1934 році. Тут жили понад сотня українських поетів і письменників. Зараз будівля є рекордсменом за кількістю меморіальних дошок на фасаді. На фасаді 29 пам’ятних барельєфів: Олесь Гончар, Іван Кочерга, Андрій Малишко, Максим Рильський, Михайло Стельмах та інші.
«Тиша» — це не зовсім книгарня, а книгарня за підпискою. Власниця проєкту Лада Атаманчук-Ангел, продакт-менеджерка в IT-компанії, називає цей бізнес Netflix серед книжок. «Ми про книги, чай, обійми та затишок» — це гасло простору.
Як це працює?
- Оформлюєш підписку за посиланням, вартість — 500 грн на місяць.
- Обираєш дві книжки та забираєш додому.
- Коли дочитав — повертаєш та береш нові. Немає жодних лімітів по кількості обмінів на місяць, читай і повертай хоч кожного дня. Якщо не встигаєш повернути, треба попередити про затримку.
- Якщо з книгою щось трапилося і її неможливо відновити, потрібно придбати таку саму натомість.
- Усі підписники можуть проводити необмежений час у просторі за читанням улюбленої книжки та брати участь у мистецьких проектах, які незабаром запропонує книгарня.
«Зумери вигадали бібліотеку», — жартують у соцмережах. На запитання, в чому різниця, в «Тиші» відповідають: «Простір „Тиші“ відрізняється від класичної бібліотеки і асортиментом, і різноманітними заходами, що доступні лише для підписників».
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/423904084_798846978936486_5591619355181779735_n-1024x577.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/426724381_706319694993727_4697427040125768328_n-1024x577.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/427067469_369269712539685_2246511568002488257_n-1024x577.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429092199_1115543069875279_8394472032352442764_n-1024x577.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429103745_418594474040995_7821938852914956350_n-1024x577.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429592688_1135218260943098_703033052413878855_n-1024x577.jpg)
Асортимент
На полицях у наявності є 1500 книжок, але поступово будуть додаватися ще. За жанрами є все: від класичної літератури та світових бестселерів до фентезі та коміксів. Книжки для дорослих і дітей, українською та англійською мовами, трохи французькою та італійською. Інформація про нові надходження з’являється на офіційній сторінці в інстаграмі. Якщо ви не знайшли книжку, яку хотіли б почитати, то залишаєте нотатку на дзеркалі, і її обіцяють знайти до вашого наступного візиту.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/423944321_419686187185617_6281474840929152024_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/423944424_1568234290680499_1472795508636553071_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/426709944_339024885793889_8621761786133083634_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/427168853_732269788665658_3476585727135426337_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/427720202_707940244833546_1758587034997043274_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429118676_427197196413971_191830036474838763_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429495500_241055275740789_4979922200531668753_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429622554_598333992492811_8796912102876887959_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429066706_1579359812822890_6536058617594053086_n-584x1024.jpg)
Атмосфера
Є відчуття гостин у друзів, де пропонують квітковий чай із медом, шматочок торту та легку музику. Тихо й по-домашньому. Лада каже, що у просторі навіть відмовилися від кавомашини, щоб зберігати тишу у залі.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/423944466_1365999380950005_5078028680230842218_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/426758599_1515024536031175_4507980813798939941_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/426886959_262270860247948_1046398882217628801_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/428925870_275827132210320_177012221793569137_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/423904018_766341678322194_2697643643495684082_n-577x1024.jpg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2024/02/429107183_1668999250174549_2705198273809495815_n-577x1024.jpg)
Затишок відчуваєш, щойно відчиняєш двері. На вході запропонують зняти взуття та перевзутися у капці. А далі потрапляємо у лофт з високими стелями та великими вікнами, зручними кріслами та килимами під ногами. А головне — з величезним вибором книжок. Легка фонова музика з вінілових платівок і вогонь у каміні доповнюють цей вайб. Саме час присісти у крісло та перейти до читання книжки.
Події
Крім читання книжок, у майбутньому простір запропонує камерні творчі зустрічі. Плануються затишні поетичні вечори з каміном та свічками, легкі джазові джем-сейшени та просто дружні зустрічі у затишній атмосфері.
Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 68. Вхід із сторони вулиці Коцюбинського.
Графік роботи: з 10:00 до 20:00.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: Колообіг книжок: як купувати, продавати та віддавати;
Хрещатик з «Сенсом»: як влаштована книгарня;
Театральні тренди: 5 вистав, які треба подивитися;