Засноване князем місто. Ярмарок з 400-річною історією. Цікавенне сьогодення та розкішні краєвиди. Вікенд побував у Богуславі та ділиться враженнями.
Щоб відчути вайб невеличкого містечка, поїхали з подругами в Богуслав. Півтори години в дорозі — і ми зрозуміли, що не прогадали. Адже традиційний фестиваль дерунів у Коростені цього року скасували, а богуславці на свій цікавезний фестиваль зібрали чималу аудиторію. Ми зустріли там знайомих киян і бачили цілі туристичні групи з Києва.
А першим нам зустрівся пан Олександр з фотоапаратом на шиї. Він одразу викликався стати нашим богуславським Одіссеєм. Провів нас містом до Свято-Миколаївського монастиря, розповів багато цікавого й познайомив з місцевими активістами. Олександр каже: коли він перебрався жити в Богуслав 30 років тому, тут мешкало 40 тисяч людей, зараз лишилося 16 тисяч. Тож фестиваль — добрий спосіб привернути увагу до міста.
Отже, чим зайнятися в Богуславі (з фестивалем та без нього):
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Дізнатися, що місто засноване Ярославом Мудрим у 1032 році на річці Рось. Знайти в місті памʼятник засновнику.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Побувати на Богуславському гранітному оголенні. Місцеві кажуть на нього — Яма або «на гранітах». Люди духовні знаходять тут місце сили. А науковці бачать памʼятку природи, адже вік червоних і сірих брил у каньйоні може досягати двох мільярдів років. Коли тепло, в Ямі можна купатися.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Знайомитися з мешканцями. Наприклад, викладач музики педагогічного коледжу імені Нечуя-Левицького Валентин Дробʼязок може скласти для вас цікавий музичний маршрут прогулянки по місту. Заодно розкаже, що свого часу в Богуславській єпархіальній бурсі навчався Олександр Кошиць. Той самий диригент Української республіканської капели, яка гастролювала в 17 країнах світу з українською піснею.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/09/photo1694425657-768x1024.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Перейти підвісний пішохідний Міст кохання. Поколихатися на ньому з друзями. Послухати байку від місцевих про те, чому його так назвали. І трохи засумувати, що насправді ніякого кохання не було.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/09/photo1694425653-1024x768.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Завітати до Свято-Троїцького чоловічого монастиря, дізнатися його давню непросту історію.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Зайти на каву чи коктейль в заклад навпроти монастирю — комплекс «Стефанія». Місцеві жартують, що спочатку треба в ресторані випити й нагрішити, а потім перейти дорогу, щоб відмолювати гріхи.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Знайти на кургані над річкою памʼятник Марусі Богуславці, легендарній героїні українського фольклору.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Переглянути список місцевих музеїв. Обрати хоча б один для відвідування. Одна будівля музею народних промислів «Камʼяниця» чого варта — колись це був хедер (єврейська релігійна школа).
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Побачити єврейський цвинтар, якому близько 400 років.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Слухати місцеві байки. Наприклад про майстриню килимарства Валентину Ткач — ткалю з династії ткачів у третьому поколінні. Дід її був ткачем, батько — директором фабрики художніх виробів «Перемога». Сама майстриня відкрила школу ткацтва в рідному Богуславі, а свої вироби виставляє та продає в Україні та за кордоном.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Насолоджуватися краєвидами.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Набрати водички в місцевому джерелі. Дійсно дуже смачна!
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Відвідати Богуславський ярмарок, відомий уже понад 400 років. Колись на нього збиралося понад 10 тисяч люду. Зараз свої вироби виставляють на продаж місцеві вишивальниці, ткалі, гончарі.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Побачити та приміряти українські старовинні однострої, заплести коси та повʼязати хустку так, як колись це робили наші прабабусі. Створити свій старосвітський образ і зробити світлини у старовинному фотосальоні.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Завітати на ретро-пікнік, щоб відчути атмосферу міста Богуслава 19 століття. Позніматися на тематичній фотозоні.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Зазирнути в комору, роздивитися старовинні речі побуту. Дізнатися, як наші прабабусі прали, прасували та речі зберігали. Спробувати справитися з кількома завданнями самостійно.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
З пихтінням всунутися у вузеньку парту, за якими навчалися учні гімназії 100 років тому. Під диктування директора богуславського коледжу написати кілька фраз чорнильним пером, здати на перевірку та отримати оцінку з каліграфії.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Розібратися трохи в старовинних музичних інструментах, щоб не лише відрізняти на вигляд ліру, кобзу та старосвітську бандуру, а ще й знати, як вони звучать.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Побачити цікаві екземпляри з колекції старовинних сорочок Богуславщини від Музею історії Богуславщини.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Зʼїсти тарілку кулешу, просто з вогню. Закусити домашніми ковбасками, запити березовим соком. А всі-всі парові вареники з бузиною увезти з собою в Київ.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Послухати місцевих і київських музик, підспівати музичним гуртам.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
На всіх локаціях бачити, як збирають гроші на ЗСУ. І теж закидати копійчину в банки.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
А якщо раптом захочеться залишитися тут довше, то Богуслав — місто гостинне. Чимало оголошень, що тут здається житло на будь-який смак — і кімнати, і будинки подобово. Є екопроживання та повний комплекс з банею та шашликами.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: За чим треба їхати у Витачів: сила, хліб та краєвиди;
Не лише їжа: їстівні равлики, кропітка праця та екотуризм в Україні;
Єврейське серце Києва. Як працює музей Шолом-Алейхема;
Справлятися з печаллю. 50 справ на київську осінь;
Для адреналіну чи романтики: факти та стереотипи про вітрильні катамарани.