Купити корисне, яскраве та красиве, за допомогою їжі перенестися в літо, зиму або залишатися в осені. Журналістка Вікенду сходила на щотижневий районний ярмарок і розповідає, що зараз там можна знайти та чим він може здивувати покупців.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
На прилавках — величезний вибір типових осінніх фруктів: яблука (від 17 гривень), груші (40-50 гривень), хурма та шарони (50-55 гривень). Видів — безліч, тож кожен зможе знайти солоденьке чи кисленьке, менше або більше. Минулого сезону відкриттям для мене стала грушка «киргизка» — дрібна, наче напівпрозора та соромʼязливо-рожевими бочками.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Також багато різних перців: зелених та червоних, мʼясистих та не дуже. Коштують від 30 до 60 гривень. І, звісно, куди ж зараз без гарбузів. Можна знайти маленькі та взяти ціленьким, або обрати почищений та порізаний.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Помідорів залишилося зовсім мало. На тих точках, які презентують себе як фермерські, жовті, рожеві, червоні та чорні можна купити за 100 гривень. А он по сусідству «сливку» спокійно продають за 60 гривень.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/11/photo1698835725-6-768x1024.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Рясніють помаранчевим широкі ряди мандаринів й апельсинів. У мене, як, мабуть, і в багатьох, вони асоціюються з зимою та Новим роком. Наче нагадування, що нещодавні теплі дні зовсім скоро зміняться на холодні й можливо сніжні. Але це відчуття дуже швидко руйнують кавуни, які лежать просто поруч з помаранчами. А недалеко— дині та папї. На нижній полиці — літо, на верхній — зима, що оберете сьогодні?
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Розпочався і сезон квашених продуктів та іншої консервації: капуста, баклажани «вогник», помідори, огірки та інші осінньо-зимові смаколики. Я купила квашену капусту за 50 гривень за кіло.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/11/photo1698835725-2-1024x768.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Вдосталь і риби, охолодженої та замороженої. Уся має пристойний вигляд. Я зупинила свій вибір на замороженому хребті лосося — один потягнув на 50 гривень (коштує 100 гривень за кілограм), хочу спробувати запекти в духовці.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/11/photo1698835725-768x1024.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Цього тижня — хороші ціни на авокадо. Хаас можна знайти за 30 гривень, звичайні — за 25. Але треба ретельно пожмакати, щоб обрати того ступеню зрілості, який вам подобається. Були й запаковані салатні мікси по 10 гривень.
— Беріть, віддам по 5, беріть більше, — заохочувала продавчиня.
— Не хочу, там всередині купа води, — кажу.
— Ну так виберете те, що ще нормальне, — продовжує вона.
— Не хочу я так колупатися, — сміюся.
— Ну не хочете, то як хочете, — добродушно відказує вона.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Усе ще можна купити редиску. Багато корінців: селера, петрушка, пастернак. Ще продаються цілі оберемки запашного розмарину.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/11/photo1698835725-10-768x1024.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
Подекуди продають «зимові» ягоди: обліпиху, журавлину та брусниці.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/11/photo1698835724-8-1024x768.jpeg)
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
На розкладках, де раніше продавали труси та шкарпетки, тепер продають рукавиці й теплі шкарпетки. З минулого року шукала високі гольфи, зараз знайшла: кашемірові — по 200, вовняні — 150. Але не сподобалися кольори, то й не брала.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/05/check-mark.png)
І наостанок — трохи краси. Пишний букет хризантем придбала всього за 50 гривень. Інший букетик (не знаю, що це за квіти) коштував 80 гривень.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: Дядько з зеленню, жіночка з сиром: як кияни ходять на районні ярмарки;
Їмо здорово та бюджетно: поради біологині;
Без холодильника та погребу: як обирати продукти в умовах нестабільної електрики;