Під час війни важливо фіксувати все, що відбувається. Але деякі кадри містять цілу історію та закарбовуються в памʼяті. Вікенд зібрав власний топ фотографій, зроблених у Києві з початку повномаcштабного вторгнення.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/beregynya-z-avtomatom.jpeg)
У соцмережах фотографію українки біля залізничного вокзалу назвали «Берегиня з автоматом». Фото опубліковане в телеграм-каналі «Київ оперативний», автор знімка невідомий.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/kyyvska-madonna-1024x715.jpg)
Фактично це не знімок, а кадр з фільму-репортажу, знятого іноземним журналістом на імʼя Сімор Дані. Його опублікував в інстаграмі угорський журналіст видання Teleks Андраш Фельдеш. 27-річна киянка Тетяна Близняк разом з тримісячною донькою Марічкою ховалися від обстрілів у метро разом з чоловіком та собакою.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/zelensky-hreshcatyk-1024x682.jpeg)
23 квітня президент взяв участь у прескоференції українським і міжнародним ЗМІ. Місцем проведення стала центральна станція київського метрополітену. Фото надане Офісом президента.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/marka-smilyansky-1024x576.jpg)
15 квітня Укрпошта відкрила продаж марки, присвяченій вже легендарній фразі прикордонників з острова Зміїний. І вона мала шалений успіх: біля головного відділення була величезна черга. «Мабуть, вперше в історії, коли черга за поштовою маркою більша, ніж за айфоном», — пожартувала Укрпошта у фейсбуці. Фото: Ігор Смілянський, керівник Укрпошти.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/bilka-z-markou-1024x737.jpg)
Фотограф Михайло Марків неймовірно фотографує білок. Отримавши в подарунок цінну марку, Марків взяв її до лісу (хоча зазвичай ходить до білок із горіхами). І вийшов чудовий знімок білки з маркою.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/vesillyalukatsky.jpg)
Військові з Територіальної оборони Леся Іващенко та Валерій Філімонов побралися 6 березня на київському блокпосту, над нареченою співслужбовець тримає шолом як весільну корону. Фото Єфрема Лукацького для AP Photo.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/04/277666530_346847374147985_7065771525753316506_n-1.jpg)
У березні міська влада взялася за захист столичних памʼятників, щоб вони не постраждали від воєнних дій. Фото: Верховна Рада України.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/ryatuvalnyk05-kmda-1024x682.jpg)
Столичні рятувальники виїжджають на допомогу, коли окупанти завдають шкоди місту. Спеціалісти розбирають завали, обстежують будівлі, які опинилися під обстрілом, та допомагають людям. Фото: КМДА.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/komunalnyky02-1024x683.jpg)
Попри війну, комунальники продовжують працювати. Вони підтримують чистоту та порядок у місті. Фото: КМДА.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/06/golova-arka.jpg)
Наприкінці березня біля Арки дружби народів демонтували скульптуру двох робітників, що символізували єднання України та Росії. Коли скульптуру намагалися підняти, у російського робітника відвалилася та покотилася порожня голова. Фото: Євген Завгородній.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: Пошук пухнастиків: хто і як рятує тварин в Ірпені та Бородянці;
Цвинтарний етикет: як працюють доглядачі могил;
Весілля під час війни: 5 історій киян;
7 кольорових візитівок Києва: як фарбували та байки складали;
Тримайся, пташко. Як у Києві розводили голубів для війни та пошти.