Фото: Depositphotos.
Кажуть, більшість українців проходять кризу річниці. Війна триває понад рік, психіка не витримує, здоров’я підводить. Порада «просто візьміть себе в руки» не працює, а ось дрібні справи можуть врятувати. Вікенд склав список таких весняних справ.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Висадити розсаду. Сіяти що завгодно — головне, щоб росло та зеленіло. Навіть якщо воно потім загнеться або його зжере кіт, все одно саджати. Це про майбутнє та красу.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Купити нову книгу. Обов’язково в книгарні — так, щоб за всіма правилами: погортати сторінки, понюхати, роздивитися, передчути, насолодитися. Заодно перевірити, чи в усіх прекрасних книгарнях Києва вже побували.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Задонатити на щось військове, круте та класне. Три копійки або три тисячі — неважливо, важливий сам факт: запланувати, долучитися, подбати про своїх.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Прибрати зимовий одяг. Ну, не весь і не одразу, але ось ті страшні штани з начосом уже можна й сховати, мабуть.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Сходити в ботсад імені Фоміна подивитися на цвітіння магнолій, зробити цікаві фото на тлі червоного корпусу університету. Запланувати похід до ботсаду імені Гришка. Перед тим перечитати назви сортів бузку — від Тараса Бульби до Мрії. Знайти особливу квітку та загадати бажання.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2021/04/spring-4141645_1920-1024x683.jpg)
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Запропонувати сусідам у будинковому чаті разом прибрати у дворі та позгрібати зимове сміття, звільнивши місце для чогось світлого та чистого. Хоча б для світлого настрою. А може знайдуться охочі розбити клумбу біля під’їзду?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Сходити на районний ярмарок, набрати всякого весняного й приготувати миску салату: багато-багато різної зелені, сир і сметана.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Запланувати день для допомоги іншим. У притулку для тварин вигуляти собак. Роздавати борщ безхатнім людям разом вз волонтерами проєкту «Обід без бід». У шпиталі провідати хворих. Знайти те, що займе руки та вимкне мозок. Стане на деякий час легше. І ближче до Перемоги.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Обрати мальовниче дерево десь поряд із будинком та фотографувати його раз на день протягом місяця з одного й того ракурсу. Або протягом двох місяців. А потім зробити відео зі світлин.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Вікна вимити. Світ після цього стане привабливішим.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Підтримати один зі столичних музеїв. Сходити на виставку, що діє зараз, чи дочекатися міжнародного дня музеїв. Робити фото та розміщувати в соцмережах з хештегами, які привернуть увагу всіх користувачів світу до України.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Заздалегідь придбати квитки на концерт Степана Гіги, що відбудеться 1 травня. Якщо ви в темі, то подякуєте, що нагадали. Якщо ще не в курсі феномена, то може слід познайомитися?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Вивчити напам’ять кілька класних віршів українських поетів. Або сходити послухати їхні читання. 14 березня в Києві виступатиме Павло Вишебаба. 15 березня — читання від Марини Пономаренко, Тетяни Власової та Мирослави Ільтьо. 18 березня — вечір поезії Оксани Осмоловської.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Організувати фотосесію. У студії, на вулиці, вдома, з професійним фотографом, приятелем або селфі-палкою. Будь-який варіант приймається, якщо при цьому ви будете справжнім, у моменті, для себе.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштувати кіномарафон: у дощовий день дивитися щось приємне, їсти чипси, жувати моркву, пити какао.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Зробити нову зачіску. Підрівняти кінчики волосся або чубчика — теж воно.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Навести лад у телефоні, скопіювати потрібне, видалити зайве: фото, непотрібні програми, завантаження тощо.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Встати до світанку, щоб насолодитися красою природи, що прокидається, та послухати ранкові співи птахів.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/02/depositphotos_90470976_s.jpg)
Фото: Depositphotos.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Спробувати принаймні один незнайомий продукт, який до цього ви ще ніколи не куштували.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Зробити класний подарунок неблизькій людині. Просто так.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Пройти якісь платні чи безкоштовні курси. Соціологію якусь почніть вивчати. Або суахілі. Прочитайте біографію Черчилля чи послухайте лекції Тімоті Снайдера. Пройдіть майстер-клас практичний чи семінар теоретичний. Усе, що завгодно, щоб з’явилися нові знання.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
З’їздити у подорож. У сусіднє село або сусідню область — не важливо. Просто назвіть це: по-до-рож. І щоб з усіма атрибутами: бутербродами в дорозі, фотографіями в цікавому місці, задоволенням від екскурсії.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Опанувати будь-який складний рецепт. Гламурні макаруни, брутальну рульку чи, скажімо, трушний «Київський» торт. Але так, щоб можна було знепритомніти від захвату.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Купити собі букет весняних квітів.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштувати веловилазку на цілий день — з фруктами в рюкзаку, музикою в колонці та краєвидами перед очима.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Запросити друга чи подругу в кафе та провести час, отримуючи насолоду від спілкування, смачної їжі, атмосфери.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Згадати, що ви вже давненько не були на станції переливання крові, та виправити це, здавши донорську кров.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштувати день без гаджетів. Тільки щоб чесно!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Розмалювати з дитиною асфальт кольоровою крейдою. Якщо немає під рукою власної дитини, помалюйте самостійно, бо це весело та яскраво, а крейда не коштує дорого.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Сходити в гості. Не запрошують? Запроситься самі — просто не забудьте повідомити хазяїв про те, що незабаром будете. Ще й не самі — з тортиком або вином.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
У застосунку Гугла написати собі (доньці, племіннику) листа в майбутнє та виставити дату, коли треба отримати.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштувати вечір настільних ігор з друзями.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2022/10/4_1-1024x1024.jpg)
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Погуляти та промокнути під весняним дощем.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Започаткувати гарну родинну традицію на День матері.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Купити пазл на 2000 елементів та складати потроху вечорами — якраз до літа закінчите.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Влаштувати особистий мінімарафон — щось типу «сталевий прес за два тижні» чи «десять днів детоксу». Почати… ну, ок, не бігати кожного ранку, а іноді пробувати бігати. Якщо протриматися кілька тижнів, то втягнетеся й навіть почне подобатися. А може знайти зал і підхоже заняття десь поряд із домом.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Попрацювати в новому місці, наприклад, у пункті незламності.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Погладити вербових котиків.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Зробити нарешті весняний вінок на вхідні двері. Або змайструвати щось власноруч, щоб прикрасити подвір’я, під’їзд, оселю.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Разом із близькою людиною розглядати хмарки та вирішувати, на що вони схожі. До речі, їх можна фотографувати, потім роздруковувати світлини та домальовувати контури та необхідні деталі. Дуже затягує!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Розібрати завали в ось тій шафі, де зберігається купа барахла, і викинути принаймні половину. Продати або віддати п’ять речей, які вам не потрібні.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Продегустувати новий сорт морозива. Весна ж — уже треба!
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Розфарбувати великодні яйця новим для вас способом.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Сходити на Майдан зацінити шикарні тюльпанові клумби. Зробити фото та подякувати Нідерландам. Пригадати історію цього подарунку.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Відвідати Центральний вокзал, зацінити, як він змінився на краще. Випити кави в пристойному місці, побачити потужну фотовиставку і табло з вказаними потягами, що поїдуть в міста, які скоро звільнять ЗСУ (як це сталося з Херсоном). Завітати в сувенірну крамничку та купити собі щось укрзалізничне. Наприклад, шапку, як у Бориса Джонсона.
![](https://weekend.today/wp-content/uploads/2023/02/johnson-shapka-1024x576.jpeg)
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Провести перед дзеркалом 10-15 хвилин і зібрати свій асортимент усмішок. Знайти найкрасивішу, найкумеднішу, найкривляльшішу усмішку.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Заздалегідь підготувати вишиванку до 18 травня. Прогулятися містом, зробити фото та пост.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Подивитися, які вулиці перейменували, відшукати їх на мапі, скласти маршрут і прогулятися ними.
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
До Дня науки підписатися на кількох цікавих українських науковців у соцмережах. Або послухати лекцію від когось із популяризаторів. Хіба не круто в країні, що воює, ходити слухати наукові лекції від своїх, розумних?
![](https://weekend.today/modules/pages/upload/images/two-butterflies.png)
Скласти план на літо.
Сподобалася стаття? Подякуй автору!
Читайте також: Хайп чи хобі: як збирають марки в Києві;
Торкатися, гратися, триматися: музеї Києва, де можна робити що завгодно;
Планувати та досягати: як ставити цілі;